Kas Mes Esame

350 metų istorija

„Sporrong“ yra unikalus metalo gamintojas, turintis iškilią istoriją. 1666 m. įmonę įkūrė amato meistras Henrik Grau tuo metu, kai Švedija buvo Europos supervalstybė ir kariniai diržai bei uniformų papuošimai buvo labai paklausūs daugelyje karaliaus Karlo XI ir jo karališkosios armijos karo žygių.

Mūsų istorija prasideda 1666 m. vasarį Stokholme, kai diržų gamintojas Henrik Grau, vienas pirmųjų sostinės metalinių diržų gildijos meistrų, atidarė savo dirbtuves Helgeandsholmen mieste, šalia Švedijos karališkojo dvaro rūmų. Didžiosioms to meto Švedijos karo pajėgoms reikėjo daug uniformų apkaustų, emblemų ir sagų. Ypatingo meistriškumo taip pat reikėjo ir XVII amžiaus baroko drabužių madą atitinkančių metalu inkrustuotų diržų bei juostų sukūrimui ir gamybai.

Sėkmingos dirbtuvės buvo perduotos Henriko Grau palikuonims - vyrams ir moterims, o po kelių kartų, kai nebeliko Grau palikuonių, kam perduoti, dirbtuves perėmė vyriausias dirbtuvės meistras Carl-Claes Sporrong, kuris vėliau suteikė įmonei dabartinį pavadinimą.

1800-ųjų industrializacijos metu klestėjo metalo gamybos verslas, o kartu su juo ir „Sporrong“, besispecializuojanti uniformų sagų ir emblemų gamyboje, kurių tuo metu labai reikėjo Telegrafo agentūrai, Švedijos geležinkeliams ir kitoms didelėms viešosioms institucijoms. Po kelių dešimtmečių, vadovaujama Carl-Claes našlės Maria Sporrong,
įmonė pelnė kokybės apdovanojimus keliose pasaulinėse parodose. Iki to laiko įmonė subūrė prestižinę klientų grupę: karaliaus Karlo XV-ojo karališkojo dvaro rūmus, vadovaujančias viešąsias institucijas ir Stokholmo bei Geteborgo policijos pajėgas.

XX amžiuje „Sporrong“ toliau augo ir gavo daugiau prestižinių užduočių – 1912 m. olimpinių žaidynių medalių ir Skandinavijos šalių karališkųjų rūmų užsakymus. 1965 metais „Sporrong“ tapo Švedijos karališkojo dvaro rūmų tiekėju. Mes sukūrėme atminimo dovanas karališkoms Danijos princo Frederiko ir princesės Ingrid vestuvėms 1935 m. ir Švedijos karaliaus Karlo XVI Gustavo ir karalienės Silvijos vestuvėms 1976 m. 2010 m. didžiavomės galėdami sukurti atminimo medalį Švedijos princesės Viktorijos ir princo Danielio vestuvėms.

Savo palikimu rūpinomės nuolat tobulindami įgūdžius, išlaikydami nepertraukiamą amatininkų kartų grandinę. Šiandien „Sporrong“ priklauso įmonei „Kultakeskus Oy“, pirmaujančiai Suomijos papuošalų gamintojai, kuri buvo įkurta 1918 metais. „Kultakeskus“ siūlo platų gaminių asortimentą – nuo deimantų, aukso ir sidabro papuošalų iki stalo įrankių, medalių ir apdovanojimų. „Kultakeskus“ taip pat yra prekinių ženklų laikrodžių platintojas, tarp jų - „Oris“, „Tommy Hilfiger“, „Calvin Klein“ ir „Hugo Boss“

1666

Girdlemaker Henrik Grau travels to Stockholm from Germany and establishes a guild.

1666

1666

Grau starts producing uniform details for the King’s army as wellas fashion items that where in demand at the time.

1666

1720

 
Grau's granddaughter Anna Katarina Schiller took over and built the main belt-making workshop in the capital.
1720

1842

The company was passed down through generations of Grau untilnone were left to take over the business. The business was thenbought by the eldest master of the Grau guild, Carl Claes Sporrong, who gave the company it’s current name.

1842

1850's

The establishment of Swedish Telegraph Agency and the Swedish Railway gave rise to increased demand for metal buttons for uniformed personnel. To meet this increased demand, Sporrong specialized in the manufacture of metal buttons.

1850's

1864

After C.C. Sporrong's death in 1864, his widow and son took over the running of the business. During this time, the company's productswere awarded both at the Stockholm Exhibition in 1866 and at the World's Fair in Paris 1867.

1864

1860's

Sporrong products have not only been part of the Scandinavian history, they have also been part of other countries’ history. Sporrong supplied buttons for uniforms used in the American Civil War.

1860's

1912

Sporrong proud to have produced the Olympic medals in 1912.

1912

1918

The factory at Kungsholmen grew and in 1918 the construction of the company's own business building at Kungsgatan 17 began

1918

1923

 
1923 Mille's commemorative medal for the 400th anniversary of Gustav Vasa's entry into Stockholm, an icon in medal art.
1923

1965

Sporrong received a Royal Warrant from the Swedish Royal Court.

1965

2010

 
The Crown Princess's wedding
2010

2019

Kultakeskus Oy, Finland aquires the Sporrong group from the Swedish company Midway Holding AB who had been it’s ownerssince 1990.

2019

Kaip mes dirbame

Kokybę garantuojantis meistriškumas

Mūsų verslo kultūroje patirtis, rūpestingumas ir kūrybiškumas yra visų mūsų veiksmų dalis. Stengiamės išlaikyti aukščiausius kokybės standartus ir paslaugas, ko ir galima tikėtis iš įmonės, kuriai suteiktas aukštos kokybės Švedijos karališkojo dvaro rūmų tiekėjo ženklas

Mūsų nuosava metalo ir emalio gamykla Ösel saloje Estijoje yra moderniausia. Estija turi tvirtas ir gerai žinomas amatininkystės meistriškumo tradicijas, o mūsų žmonės įkūnija šias savybes, visada stengdamiesi patenkinti klientų poreikius ir norus. Mūsų gaminiai yra kruopščiai kuriami, o mes nuolat mokomės, kad išlaikytume savo meistriškumo bei gamybos įgūdžius ir aukštą kokybę. Gamybos tobulumas palaikomas testuojant ir nuolat atnaujinant metodus, medžiagas ir dizainą.

Nuo 1999 metų turime kokybės vadybos sistemos ISO 9001 sertifikatą, o nuo 2008 metų – ISO 14001 aplinkosaugos vadybos sertifikatą – gerai atlikto darbo įrodymus. Tikimės, kad mūsų klientai pripažins mūsų
profesionalumą ir pasididžiavimą kokybės valdymu bei tvariu tobulėjimu, ką įrodo šie sertifikatai

Mes bendradarbiaujame su geriausiais dizaineriais ir amatininkais siekdami didesnio unikalumo. Švedų dizaino ikonos Carl Milles ir Carl Eldh XX amžiaus pradžioje sukūrė „Sporrong“ medalių dizainą, o šiandien tarp mūsų kūrėjų yra žymiausi Skandinavijos dizaineriai